18 Years Factory Precision Roller Bearing - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang
18 Years Factory Precision Roller Bearing - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang Detail:
Structure of inch size needle roller bearing:
HFL,FCB,RCB (coupling and bearing assembly): The supporting bearing installs in the roller pin coupling’s both sides and withstands the radial load, those who take the supporting bearing is the roller pin and the plastic retainer module.
| Product name | inch size needle roller bearing |
| Model | HFL0822KF |
| Material | ST14 |
| Torque capacity | 1Nm |
| Inner diameter | 3mm |
| Outer diameter | 3.6mm |
| Height | 8mm |
| Weight | 3g |
| Package | Roll pack / Plastic Bag + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Global Contactless EMV Cards Market Trends 2019 – ABnote, CPI Card Group, Gemalto, Giesecke & Devrient, Morpho | Bearing
LPT: Motion Components â AST Heavy-Duty Bearings, ROEQ Top Roller & More > ENGINEERING.com | Ball Bearing And Roller Bearing
As for aggressive costs, we believe that you will be searching far and wide for anything that can beat us. We can state with absolute certainty that for such high-quality at such rates we have been the lowest around for 18 Years Factory Precision Roller Bearing - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Rio de Janeiro , South Korea , Niger , Since its foundation , the company keeps living up to the belief of "honest selling , best quality , people-orientation and benefits to customers. " We're doing everything to supply our customers with best services and best solutions . We promise that we are going to be responsible all the way to the end once our services begin.
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.
Write your message here and send it to us





