Best quality Mini Roller Bearings - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang
Best quality Mini Roller Bearings - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang Detail:
EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A
Product Description
Features of ewc roller clutch bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC0608A |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.25Nm |
| Weight | 1.7g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of roller clutch bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
SHARK ALERT! Photographer Captured Terrifying Images of Great White Bearing Dagger-Like Teeth | | Axial Needle Roller
Coles, Woolworths and ALDI recall mushrooms over plastic fears | Starts at 60 Coles, Woolworths and ALDI recall mushrooms over plastic fears | Bearing
Our company since its inception, constantly regards product or service high quality as business life, continually improve creation technology, make improvements to product high-quality and consistently strengthen business total high-quality management, in strict accordance together with the national standard ISO 9001:2000 for Best quality Mini Roller Bearings - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Belgium , United Kingdom , luzern , We set "be a creditable practitioner to achieve the continuous development and innovation" as our motto. We would like to share our experience with friends at home and abroad, as a way to create a bigger cake with our joint efforts. We have several experienced R & D persons and we welcome OEM orders.
We are old friends, the company's product quality has been always very good and this time the price is also very cheap.
Write your message here and send it to us





