Cheap price Double Roller Bearing - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang
Cheap price Double Roller Bearing - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang Detail:
EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A
Product Description
Features of ewc roller clutch bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC0608A |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.25Nm |
| Weight | 1.7g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of roller clutch bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
Arnold Palmer’s grandson rocks golf shoes bearing the King’s face | Double Row Needle Roller Bearings
1,700 year-old inscription bearing name of ancient city found in Negev | Ball Bearing And Roller Bearing
"Quality initial, Honesty as base, Sincere support and mutual profit" is our idea, so as to build repeatedly and pursue the excellence for Cheap price Double Roller Bearing - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Denver , Luxembourg , Slovak Republic , "Create Values,Serving Customer!" is the aim we pursue. We sincerely hope that all customers will establish long term and mutually beneficial cooperation with us.If you wish to get more details about our company, Please contact with us now!
This company has a lot of ready-made options to choose and also could custom new program according to our demand, which is very nice to meet our needs.
Write your message here and send it to us





