Cheap PriceList for Combined Needle Roller Bearings - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang
Cheap PriceList for Combined Needle Roller Bearings - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang Detail:
1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China
Product Description
Features of 1wc needle roller bearing
EWC 1WCis a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings,
and make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | 1WC0608 |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Precision | P0 |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.44Nm |
| Weight | 2.0g |
| Package | Roll pack + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle roller bearing for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
In search of a better ride : CompositesWorld | Needle Rollers Suppliers
Electric vehicles have negative bearing on Schaeffler | Ball Bearing And Roller Bearing
We rely upon strategic thinking, constant modernisation in all segments, technological advances and of course upon our employees that directly participate in our success for Cheap PriceList for Combined Needle Roller Bearings - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Muscat , Algeria , Boston , Our focus on product quality, innovation, technology and customer service has made us one of undisputed leaders worldwide in the field. Bearing the concept of "Quality First, Customer Paramount, Sincerity and Innovation" in our mind, We have achieved great progress in the past years. Clients are welcomed to buy our standard products, or send us requests. You will be impressed by our quality and price. Please contact us now!
Sales manager is very enthusiastic and professional, gave us a great concessions and product quality is very good,thank you very much!
Write your message here and send it to us





