Competitive Price for Ina Needle Roller - HFL0615KF Fishing Reel One Way Needle Roller Bearing in Changzhou SUMA – Ziguang
Competitive Price for Ina Needle Roller - HFL0615KF Fishing Reel One Way Needle Roller Bearing in Changzhou SUMA – Ziguang Detail:
HFL0615KF Fishing Reel One Way Needle Roller Bearing in
Product Description


Structure of one way needle roller bearing:
| Metric size | Inch size | Marks |
| HFL | FCB | steel spring |
| HFL..KF | RCB | plastic spring |
| HFL..R | steel spring and knurls on outer ring | |
| HFL..KFR | plastic spring and knurls on outer ring |
Speciification of one way needle roller bearing
| Product name | bearing needle roller |
| Model | HFL0615KF |
| Material | ST14 |
| Torque capacity | 1.76Nm |
| Inner diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Height | 15mm |
| Weight | 4g |
| Package | Roll + Carton Box / Wooden box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of one way needle roller bearing for your choice
| Shaft Dia. | Clutch Designation | Mass | Borndary
Dimensions |
Torque | Limiting Speed | Basic Load
Ratings |
|||||
| Fw | D | C | Shaft Rotating | Rotatng
Outer Ring |
C | Co | |||||
| Min-1 | Min-1 |
KN | |||||||||
| mm | Plastic Springs | Steel Springs | g | mm | Nm | rpm | |||||
| 3 | HFL0308KF | – | 3 | 3 | 3.6 | 8 | 1 | – | – | – | – |
| 4 | HFL0408KF | – | 3.5 | 4 | 8 | 8 | 1.5 | – | – | – | – |
| 6 | HFL0615KF | HFK0615 | 4 | 6 | 10 | 15 | 1.76 | 23000 | 13000 | – | – |
| HFL0615KFR | HFL0615R | 4 | 6 | 10 | 15 | 0.5 | 23000 | 13000 | – | – | |
| – | HFL061012K | 5 | 6 | 10 | 12 | – | 21000 | 12000 | – | – | |
| 8 | – | HFL081212K | 6 | 8 | 12 | 12 | – | 20000 | 12000 | – | – |
| – | HFL081412K | 7 | 8 | 14 | 12 | – | 19000 | 12000 | – | – | |
| HFL0822KF | HFL0822 | 7 | 8 | 12 | 22 | 3.15 | 17000 | 12000 | 4.05 | 4.15 | |
| HFL0822KFR | HFL0822R | 7 | 8 | 12 | 22 | 1 | 17000 | 12000 | – | – | |
| 10 | HFL1022KF | HFL1022 | 8 | 10 | 14 | 22 | 5.3 | 14000 | 11000 | 4.3 | 4.65 |
| HFL1022KFR | HFL1022R | 8 | 10 | 14 | 22 | 1.5 | 14000 | 11000 | – | – | |
| 12 | – | HFL1226 | 18 | 12 | 18 | 26 | 12.2 | 11000 | 8000 | 6.3 | 6.5 |
| 14 | – | HFL1426 | 20 | 14 | 20 | 26 | 17.3 | 9500 | 8000 | 7.1 | 7.7 |
| 16 | – | HFL1626 | 22 | 16 | 22 | 26 | 20.5 | 8500 | 7500 | 7.7 | 9 |
| 18 | – | HFL1826 | 25 | 18 | 24 | 26 | 24.1 | 7500 | 7500 | 8.3 | 10.3 |
| 20 | – | HFL2026 | 27 | 20 | 26 | 26 | 28.5 | 7000 | 6500 | 8.9 | 11.5 |
| 25 | – | HFL2530 | 44 | 25 | 32 | 30 | 66 | 5500 | 5500 | 10.9 | 14.1 |
| 30 | – | HFL3030 | 51 | 30 | 37 | 30 | 90 | 4500 | 4500 | 12.6 | 17.6 |
| 35 | – | HFL3530 | 58 | 35 | 42 | 30 | 121 | 3900 | 3900 | 13 | 19.3 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Global Contrast Media Injector in Vascular Market Insights 2019-2025: Bayer, Bracco, Nemoto, Guerbet, Ulrich medical | Needle Rollers Suppliers
Global Contrast Media Injector in Vascular Market Insights 2019-2025: Bayer, Bracco, Nemoto, Guerbet, Ulrich medical | Bearing
We provide good power in high-quality and progress,merchandising,revenue and internet marketing and operation for Competitive Price for Ina Needle Roller - HFL0615KF Fishing Reel One Way Needle Roller Bearing in Changzhou SUMA – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Bandung , Cologne , Oslo , We'll supply much better products with diversified designs and expert services. We sincerely welcome friends from over the world to visit our company and cooperate with us on the basis of long-term and mutual benefits.
A good manufacturers, we have cooperated twice, good quality and good service attitude.
Write your message here and send it to us





