Factory Cheap Hot Loose Roller Bearings - EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010 – Ziguang
Factory Cheap Hot Loose Roller Bearings - EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010 – Ziguang Detail:
EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010
Product Description
Features of ewc bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC1010C |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 10mm |
| Outer diameter | 16mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 1.96Nm |
| Weight | 6g |
| Package | Plastic Bag / Roll pack + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of ewc bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
Global RF Attenuators Market Insights 2019-2025: Fairview Microwave, API Technologies, MECA, VidaRF, JFW Industries | Double Row Needle Roller Bearings
Global Digital Lock Market 2019 Top Manufacturers – KAADAS, DESSMANN, SAMSUNG, Haier, TENON, Panasonic, Keylock, oereide | Needle Rollers Suppliers
owing to good service, a variety of high quality products, competitive prices and efficient delivery, we enjoy a good reputation among our customers. We are an energetic company with wide market for Factory Cheap Hot Loose Roller Bearings - EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010 – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Egypt , Venezuela , New Delhi , They are sturdy modeling and promoting effectively all over the world. Never ever disappearing major functions within a quick time, it's a have to for you of fantastic good quality. Guided by the principle of Prudence, Efficiency, Union and Innovation. the corporation. ake an excellent efforts to expand its international trade, raise its organization. rofit and raise its export scale. We are confident that we have been going to have a bright prospect and to be distributed all over the world in the years to come.
The manufacturer gave us a big discount under the premise of ensuring the quality of products, thank you very much, we will select this company again.
Write your message here and send it to us





