factory Outlets for Inch Needle Roller Bearing - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang
factory Outlets for Inch Needle Roller Bearing - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang Detail:
Structure of inch size needle roller bearing:
HFL,FCB,RCB (coupling and bearing assembly): The supporting bearing installs in the roller pin coupling’s both sides and withstands the radial load, those who take the supporting bearing is the roller pin and the plastic retainer module.
| Product name | inch size needle roller bearing |
| Model | HFL0822KF |
| Material | ST14 |
| Torque capacity | 1Nm |
| Inner diameter | 3mm |
| Outer diameter | 3.6mm |
| Height | 8mm |
| Weight | 3g |
| Package | Roll pack / Plastic Bag + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Frontier’s Debt Refinance: A Bondholder’s Reaction | Double Row Needle Roller Bearings
Disillusioned with politics? Then take heart in July 1 | Ball Bearing And Roller Bearing
We always believe that one's character decides products' quality, the details decides products' quality ,with the REALISTIC,EFFICIENT AND INNOVATIVE team spirit for factory Outlets for Inch Needle Roller Bearing - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Atlanta , New Orleans , Lesotho , It is our customers' satisfaction over our products and services that always inspires us to do better in this business. We build mutually beneficial relationship with our clients by giving them large selection of premium car parts at marked down prices. We offer wholesale prices on all our quality parts so you are guaranteed greater savings.
The company's products can meet our diverse needs, and the price is cheap, the most important is that the quality is also very nice.
Write your message here and send it to us





