High Quality Ball Bearing Table - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang
High Quality Ball Bearing Table - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang Detail:
1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China
Product Description
Features of 1wc needle roller bearing
EWC 1WCis a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings,
and make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | 1WC0608 |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Precision | P0 |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.44Nm |
| Weight | 2.0g |
| Package | Roll pack + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle roller bearing for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Keene police to begin wearing load-bearing vests | Local News | Axial Needle Roller
How to get a big square baler ready for the new season | Needle Rollers Suppliers
The company keeps to the operation concept "scientific management, high quality and efficiency primacy, customer supreme for High Quality Ball Bearing Table - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Nicaragua , Sudan , Namibia , Our company always concentrate on the development of the international market. We have a lot of customers in Russia , European countries, the USA, the Middle East countries and Africa countries. We always follow that quality is foundation while service is guarantee to meet all customers.
We feel easy to cooperate with this company, the supplier is very responsible, thanks.There will be more in-depth cooperation.
Write your message here and send it to us





