Lowest Price for Hfl1226 Roller Bearing - One Way Needle Roller Bearing HF1616 HF1716 HF1816 – Ziguang
Lowest Price for Hfl1226 Roller Bearing - One Way Needle Roller Bearing HF1616 HF1716 HF1816 – Ziguang Detail:
One Way Needle Roller Bearing HF1616 HF1716 HF1816
Structure of hf needle bearing
HF,FC,RC (roller pin coupling): Is composed of the drawn cup and the plastic retainer; The retainer may bring the plastic reed also to be possible on the stainless steel reed guidance roller pin, in the addendum circle incline roller conveyer and the roller pin takes the locking arrangement.


| Product name | HF1816 needle roller bearing |
| Drag Torque | 16Nm |
| Dimensions | 18x24x18mm |
| Id | 18mm |
| OD | 24mm |
| Height | 18mm |
| Weight | 0.8G |
| Material | ST14 |
| Application | Diabolo industry, fishing gear, fishing ship, counting machine, printing machine, agricultural machinery |
| Package | Roll pack/ carton package / Wooden package |
| Delivery time | 2-5 days after order confirmed |
| Payment terms | TT, L/C, D/P, D/A, Western Union, Paypal |
Catalogue of hf needle roller bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
FDA Steps in to Regulate Microneedling Devices | Ball Bearing And Roller Bearing
51 by 51: Ensuring Paid Parental Leave for State Employees | Needle Rollers Suppliers
Dedicated to strict quality management and thoughtful client services, our experienced staff customers are generally available to discuss your demands and guarantee full client pleasure for Lowest Price for Hfl1226 Roller Bearing - One Way Needle Roller Bearing HF1616 HF1716 HF1816 – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Las Vegas , Turkey , Paraguay , During the development, our company has built a well-known brand. It is well highly acclaimed by our customers. OEM and ODM are accepted. We are looking forward to customers from all over the world to join us to a wild cooperation.
The supplier abide the theory of "quality the basic, trust the first and management the advanced" so that they can ensure a reliable product quality and stable customers.
Write your message here and send it to us





