OEM China Ina Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang
OEM China Ina Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang Detail:
EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A
Product Description
Features of ewc roller clutch bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC0608A |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.25Nm |
| Weight | 1.7g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of roller clutch bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
Yoko Ono hand-picked mistress for John Lennon | Ball Bearing And Roller Bearing
Coles, Woolworths and ALDI recall mushrooms over plastic fears | Starts at 60 Coles, Woolworths and ALDI recall mushrooms over plastic fears | Double Row Needle Roller Bearings
It adheres for the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to develop new products and solutions continuously. It regards shoppers, success as its individual success. Let us produce prosperous future hand in hand for OEM China Ina Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Chicago , Czech republic , St. Petersburg , Our company, is always regarding quality as company' s foundation, seeking for development via high degree of credibility , abiding by iso9000 quality management standard strictly , creating top-ranking company by spirit of progress-marking honesty and optimism.
In our cooperated wholesalers, this company has the best quality and reasonable price, they are our first choice.
Write your message here and send it to us





