Rapid Delivery for Motorcycle Bearing - EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010 – Ziguang
Rapid Delivery for Motorcycle Bearing - EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010 – Ziguang Detail:
EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010
Product Description
Features of ewc bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC1010C |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 10mm |
| Outer diameter | 16mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 1.96Nm |
| Weight | 6g |
| Package | Plastic Bag / Roll pack + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of ewc bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
Golden Globes 2019: Lady Gaga dines on burger and fries as stars prep | Ball Bearing And Roller Bearing
Secrets of Kate Middleton and Prince William’s oh-so swanky luggage | Ball Bearing And Roller Bearing
abide by the contract", conforms to the market requirement, joins in the market competition by its high quality as well as provides more comprehensive and excellent service for clients to let them become big winner. The pursue of the company, is the clients' satisfaction for Rapid Delivery for Motorcycle Bearing - EWC Bearing One Direction Needle Roller Clutch EWC1010 – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Kuala Lumpur , Hamburg , Birmingham , With many years good service and development, we have a qualified international trade sales team. Our goods have exported to North America, Europe, Japan, Korea, Australia, New Zealand, Russia and other countries. Looking forward to build up a good and long term cooperation with you in coming future!
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.
Write your message here and send it to us





