Renewable Design for Owc 0812 Needle Roller Bearing - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang
Renewable Design for Owc 0812 Needle Roller Bearing - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang Detail:
1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China
Product Description
Features of 1wc needle roller bearing
EWC 1WCis a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings,
and make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | 1WC0608 |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Precision | P0 |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.44Nm |
| Weight | 2.0g |
| Package | Roll pack + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle roller bearing for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Cotton Fabric Suppliers – Wholesale Manufacturers and Suppliers For Cotton Fabric | Needle Rollers Suppliers
Dewsbury ‘has become a breeding ground for ISIS jihadis’ | Ball Bearing And Roller Bearing
Assume full responsibility to meet all demands of our clients; achieve continuous advancements by promoting the growth of our clients; become the final permanent cooperative partner of clients and maximize the interests of clients for Renewable Design for Owc 0812 Needle Roller Bearing - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Armenia , Malaysia , Angola , Our company's main products are widely used all over the world; 80% of our products exported to the United States, Japan, Europe and other markets. All stuff sincerely welcome guests come to visit our factory.
It's really lucky to find such a professional and responsible manufacturer, the product quality is good and delivery is timely, very nice.
Write your message here and send it to us





