Trending Products Metric Thrust Bearings - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang
Trending Products Metric Thrust Bearings - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang Detail:
EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A
Product Description
Features of ewc roller clutch bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC0608A |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.25Nm |
| Weight | 1.7g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of roller clutch bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
Arnold Palmer’s grandson rocks golf shoes bearing the King’s face | Axial Needle Roller
Recon: Mylan Launches Generic Advair at One-Third Price of Original | Ball Bearing And Roller Bearing
Innovation, quality and reliability are the core values of our company. These principles today more than ever form the basis of our success as an internationally active mid-size company for Trending Products Metric Thrust Bearings - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Turkmenistan , Kuala Lumpur , Singapore , Now, with the development of internet, and the trend of internationalization, we've got decided to extend business to overseas market. With the propose of bringing more profits to oversea customers by providing directly abroad. So we have changed our mind, from home to abroad, hope to give our customers more profit, and looking forward to more chance to make business.
On this website, product categories is clear and rich, I can find the product I want very quickly and easily, this is really very good!
Write your message here and send it to us





