Best Price on Hfl1426 Roller Bearing - Needle Roller Bearing Manufacturer EWC1209C Backstop Clutch – Ziguang
Best Price on Hfl1426 Roller Bearing - Needle Roller Bearing Manufacturer EWC1209C Backstop Clutch – Ziguang Detail:
Needle Roller Bearing Manufacturer EWC1209C Backstop Clutch
Product Description
Features of needle roller bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC1209C |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 12mm |
| Outer diameter | 18mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 3.04Nm |
| Weight | 6.2g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle roller bearing for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Global Automotive Smart Glass Market Overview 2019 – AGC, PPG Industries, SmartGlass International, SAGE Electrochromics, Gentex | Axial Needle Roller
Texas Six Flags denies liability for roller coaster rider’s death because it was not the manufacturer or designer | Needle Rollers Suppliers
We aim to find out quality disfigurement from the production and supply the best service to domestic and overseas customers wholeheartedly for Best Price on Hfl1426 Roller Bearing - Needle Roller Bearing Manufacturer EWC1209C Backstop Clutch – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: UK , Borussia Dortmund , California , We integrate all our advantages to continuously innovate, improve and optimize our industrial structure and product performance. We will always believe in and work on it. Welcome to join us to promote green light, together we will make a better Future!
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
Write your message here and send it to us





