Best quality Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang
Best quality Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang Detail:
1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China
Product Description
Features of 1wc needle roller bearing
EWC 1WCis a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings,
and make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | 1WC0608 |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Precision | P0 |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.44Nm |
| Weight | 2.0g |
| Package | Roll pack + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle roller bearing for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Linear Bearing for High Precision, High Load Machine Tools | Ball Bearing And Roller Bearing
Dewsbury ‘has become a breeding ground for ISIS jihadis’ | Axial Needle Roller
We have been experienced manufacturer. Wining the majority of the crucial certifications of its market for Best quality Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Jakarta , Dubai , panama , We firmly think that we have the full capability to give you contented merchandise. Wish to collect concerns within you and build a new long-term synergy romantic relationship. We all significantly promise:Csame excellent, better selling price; exact selling price, better quality.
We have worked with many companies, but this time is the best,detailed explanation, timely delivery and quality qualified, nice!
Write your message here and send it to us





