Best quality Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216 – Ziguang
Best quality Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216 – Ziguang Detail:
China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216
Product Description
Features of 1wc needle bearing one way
EWC 1WCis a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings,
and make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | 1WC1216 |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 12mm |
| Outer diameter | 18mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 6.28Nm |
| Weight | 12g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle bearing one way for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Biles fights through kidney stone at world championships | Ball Bearing And Roller Bearing
Fitness Over 50: Weight-bearing exercises are key to staying functional | Health | Axial Needle Roller
Adhering for the theory of "quality, services, performance and growth", we have received trusts and praises from domestic and worldwide shopper for Best quality Needle Roller Bearing Catalogue Pdf - China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216 – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Auckland , Switzerland , Holland , It is our customers' satisfaction over our products and services that always inspires us to do better in this business. We build mutually beneficial relationship with our clients by giving them large selection of premium car parts at marked down prices. We offer wholesale prices on all our quality parts so you are guaranteed greater savings.
Superb technology, perfect after-sales service and efficient work efficiency, we think this is our best choice.
Write your message here and send it to us





