Best-Selling Non-Standard Roller - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang
Best-Selling Non-Standard Roller - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang Detail:
Structure of inch size needle roller bearing:
HFL,FCB,RCB (coupling and bearing assembly): The supporting bearing installs in the roller pin coupling’s both sides and withstands the radial load, those who take the supporting bearing is the roller pin and the plastic retainer module.
| Product name | inch size needle roller bearing |
| Model | HFL0822KF |
| Material | ST14 |
| Torque capacity | 1Nm |
| Inner diameter | 3mm |
| Outer diameter | 3.6mm |
| Height | 8mm |
| Weight | 3g |
| Package | Roll pack / Plastic Bag + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Bearing Lithium Announces Resignation of Director | Bearing
Global Digital Lock Market 2019 Top Manufacturers – KAADAS, DESSMANN, SAMSUNG, Haier, TENON, Panasonic, Keylock, oereide | Needle Rollers Suppliers
We'll make every effort and hard work to be superb and excellent, and speed up our steps for standing inside the rank of intercontinental top-grade and high-tech enterprises for Best-Selling Non-Standard Roller - FCB FC RCB HFL0308KF Inch Size Needle Roller Bearing – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan , Brunei , Nigeria , Our team knows well the market demands in different countries, and is capable of supplying suitable quality products at the best prices to different markets. Our company has already set up a professional, creative and responsible team to develop clients with the multi-win principle.
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.
Write your message here and send it to us





