High Quality Ball Bearing Table - China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216 – Ziguang
High Quality Ball Bearing Table - China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216 – Ziguang Detail:
China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216
Product Description
Features of 1wc needle bearing one way
EWC 1WCis a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings,
and make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | 1WC1216 |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 12mm |
| Outer diameter | 18mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 6.28Nm |
| Weight | 12g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle bearing one way for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Building Navy Medicine’s future: Taking a bearing | News | Ball Bearing And Roller Bearing
Global Polyphenylene Oxide Market Insights 2019-2025: SABIC , Asahi Kasei Chemicals, Mitsubishi Chemicals, Romira , Evonik | Ball Bearing And Roller Bearing
With a positive and progressive attitude to customer's interest, our company continuously improves our product quality to meet the needs of customers and further focuses on safety, reliability, environmental requirements, and innovation of High Quality Ball Bearing Table - China Supplier Needle Bearing One Way 1WC1216 – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Belgium , Congo , Costa rica , For anyone who is keen on any of our items right after you view our product list, you should definitely feel absolutely free to get in touch with us for inquiries. You are able to send us emails and contact us for consultation and we shall respond to you as soon as we can. If it's easy, you may locate out our address in our web-site and come to our business for far more information of our merchandise by your self. We're always ready to construct extended and steady co-operation relations with any possible customers in the related fields.
The factory workers have rich industry knowledge and operational experience, we learned a lot in working with them,we are extremely grateful that we can encount a good company has excellent wokers.
Write your message here and send it to us





