High reputation Stick Bearing - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang
High reputation Stick Bearing - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang Detail:
EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A
Product Description
Features of ewc roller clutch bearing
EWC is a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings ,and
make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | EWC0608A |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.25Nm |
| Weight | 1.7g |
| Application | Fishing machinery |
| Package | Wooden box, tube, pulley, etc |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of roller clutch bearing for your choice




Product detail pictures:
Related Product Guide:
Fitness Over 50: Weight-bearing exercises are key to staying functional | Health | Ball Bearing And Roller Bearing
Global Composite Bearing Market Detailed Analysis 2019 | Bearing
Sticking to the principle of "Super High-quality, Satisfactory service" ,We are striving to generally be a very good business partner of you for High reputation Stick Bearing - EWC One Way Bearing Needle Roller Clutch Bearing EWC0608A – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Palestine , Morocco , Kyrgyzstan , We strive for excellence, constant improvement and innovation, is committed to make us the "customer trust" and the "first choice of engineering machinery accessories brand" suppliers. Choose us, sharing a win-win situation!
The supplier cooperation attitude is very good, encountered various problems, always willing to cooperate with us, to us as the real God.
Write your message here and send it to us





