OEM Customized Thrust Needle Roller Bearing Dimensions - One-Way-Bearing HF1716 Needle Roller Bearing – Ziguang
OEM Customized Thrust Needle Roller Bearing Dimensions - One-Way-Bearing HF1716 Needle Roller Bearing – Ziguang Detail:
One-Way-Bearing HF1716 Needle Roller Bearing
Structure of hf needle bearing
HF,FC,RC (roller pin coupling): Is composed of the drawn cup and the plastic retainer; The retainer may bring the plastic reed also to be possible on the stainless steel reed guidance roller pin, in the addendum circle incline roller conveyer and the roller pin takes the locking arrangement.


| Product name | HF1816 bearing needle roller bearing |
| Drag Torque | 16Nm |
| Dimensions | 18x24x18mm |
| Id | 18mm |
| OD | 24mm |
| Height | 18mm |
| mass | 0.8G |
| Material | ST14 |
| Package | Roll pack/ carton package / Wooden package |
| Delivery time | 2-5 days after order confirmed |
| Payment terms | TT, L/C, D/P, D/A, Western Union, Paypal |
Catalogue of hf needle roller bearing for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Bearing presents and prayers, Niagara Falls street angel ministers to the homeless | Ball Bearing And Roller Bearing
Vigil held in Montreal for victims of New Zealand mosque attacks | Bearing
We know that we only thrive if we will guarantee our combined cost competiveness and high-quality advantageous at the same time for OEM Customized Thrust Needle Roller Bearing Dimensions - One-Way-Bearing HF1716 Needle Roller Bearing – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Peru , Mauritius , belarus , Our company always committed to meet your quality demand, price points and sales target. Warmly welcome you open the boundaries of communication. It is our great pleasure to service you if you need a trusted supplier and value information.
This supplier stick to the principle of "Quality first, Honesty as base", it is absolutely to be trust.
Write your message here and send it to us





