Factory For Bearing Material - HF HFL HK EWC OWC One way needle bearing 8mm chrome steel for ATM machine – Ziguang
Factory For Bearing Material - HF HFL HK EWC OWC One way needle bearing 8mm chrome steel for ATM machine – Ziguang Detail:
HF HFL HK EWC OWC One way needle bearing 8mm chrome steel for ATM machine
Structure of needle bearing 8mm chrome steel:
HF,FC,RC (roller pin coupling): Is composed of the drawn cup and the plastic retainer; The retainer may bring the plastic reed also to be possible on the stainless steel reed guidance roller pin, in the addendum circle incline roller conveyer and the roller pin takes the locking arrangement.


| Product name | HF0406 needle bearing 8mm chrome steel |
| Dimensions | 6x10x12mm |
| Id | 6mm |
| OD | 8mm |
| B | 12mm |
| mass | 0.8G |
| Material | ST14 |
| Application | Diabolo industry, fishing gear, fishing ship, counting machine, printing machine, agricultural machinery |
| Package | Roll / Carton Boxes/Wooden Cases/Pallets |
| Delivery time | 2-5 days after order confirmed |
| Payment terms | TT, L/C, D/P, D/A, Western Union, Paypal |
Catalogue of needle bearing 8mm chrome steel for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
NSK Needle Bearing Poland wins Toyota Supplier Award | Axial Needle Roller
How To Select A Pump For Surgical Ablation Applications | Needle Rollers Suppliers
We have now a hugely efficient team to deal with inquiries from buyers. Our goal is "100% client gratification by our solution high-quality, rate & our team service" and take pleasure in a great popularity among clients. With several factories, we will provide a wide assortment of Factory For Bearing Material - HF HFL HK EWC OWC One way needle bearing 8mm chrome steel for ATM machine – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Lisbon , Singapore , luzern , Our Company policy is "quality first, to be better and stronger, sustainable development" . Our pursuit goals is "for society, customers, employees, partners and enterprises to seek reasonable benefit". We aspirate to do cooperate with all different the auto parts manufacturers, repair shop, auto peer , then create a beautiful future! Thank you for taking time to browse our website and we would welcome any suggestions you may have that can help us to improve our site.
High Quality, High Efficiency, Creative and Integrity, worth having long-term cooperation! Looking forward to the future cooperation!
Write your message here and send it to us





