OEM China Bearing Housings - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang
OEM China Bearing Housings - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang Detail:
1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China
Product Description
Features of 1wc needle roller bearing
EWC 1WCis a one way needle clutch which applied flexibly of the technology of small bearings,
and make the structure more compact as well as higher performance.
| Product name | needle roller bearing |
| Model | 1WC0608 |
| Material | Outer ring: ST14, Shelf strength: nylon |
| Precision | P0 |
| Shaft diameter | 6mm |
| Outer diameter | 10mm |
| Material | GCr15 |
| Torque capacity | 0.44Nm |
| Weight | 2.0g |
| Package | Roll pack + Carton Box |
| Payment terms | TT. L/C, D/A,D/P,Western Union |
| Delivery time | 2-4 days for the sample, 7 days for big order |
Catalogue of needle roller bearing for your choice



Product detail pictures:
Related Product Guide:
Bremont Armed Forces Collection Bearing Official British Military Insignia Headlines 2019 Townhouse | Bearing
New swivel bearing for silent maneuvering | Needle Rollers Suppliers
It can be a great way to enhance our solutions and service. Our mission would be to build inventive products to consumers with a superior working experience for OEM China Bearing Housings - 1WC0608 One Way Needle Roller Bearing in China – Ziguang , The product will supply to all over the world, such as: Victoria , Colombia , Bangladesh , We have 48 provincial agencies in the country. We also have stable cooperation with several international trading companies. They place order with us and export products to other countries. We expect to cooperate with you to develop a larger market.
After the signing of the contract, we received satisfactory goods in a short term, this is a commendable manufacturer.
Write your message here and send it to us





